ردیاب خودرو

ردیاب دوچرخه و موتورسیکلت و تفاوت آن با ردیاب خودرو

ردیاب دوچرخه و موتورسیکلت و تفاوت آن با ردیاب خودرو

هنگامی‌که صحبت از ردیاب جی‌پی‌اس می‌شود ،اکثراً ذهنمان به سمت ردیاب خودرو می‌رود و تصور می‌کنیم که تأمین امنیت وسایل نقلیه تنها مختص خودروهای شخصی یا سازمانی است. این در حالی است که دوچرخه‌ها و موتورسیکلت‌ها، به دلیل وزن کم، بیشتر در معرض سرقت قرار دارد و تأمین ایمنی آن به کمک نصب ردیاب ضروری است. اما خوشبختانه، پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا از بسیاری از سرقت‌ها جلوگیری کرد. حال در این مقاله ردیاب دوچرخه و موتورسیکلت و تفاوت آن با ردیاب خودرو آشنا می شوید.

ردیاب چیست؟

ردیاب یک دستگاه کوچکی است که با نصب واتصال آن به ماهواره‌های موجود در مدار زمین، امکان نظارت بر موقعیت مکانی یک شی از طریق سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS)

برای ردیابی موقعیت از راه دور فراهم می‌شود.

ردیاب جی‌پی‌اس دقیقاً به‌عنوان گیرنده‌ GPS تعریف می‌شود که با نصب آن بر روی وسایل نقلیه، می‌توان موقعیت آن را در هرلحظه مشاهده کرد.

ردیاب‌ها به‌عنوان سیستم‌های ضد سرقت برای ردیاب خودرو ,ردیاب حیوانات خانگی، ردیاب دوچرخه و موتورسیکلت، ردیاب کودکان و سالمندان

انواع ردیاب‌ها به بهبود کیفیت زندگی و افزایش ایمنی کمک می‌کنند. هدف ما آشنایی بیشتر با ردیاب‌ها است که به ترتیب اول به ردیاب دوچرخه و بعد ردیاب موتور می‌پردازیم.

ردیاب دوچرخه

دوچرخه وسیله ایمنی سبکی است و معمولاً بسیاری از افراد هیچ‌گونه ایمنی برای آن در نظر نمی‌گیرند، سرقت دوچرخه یکی از رایج‌ترین سرقت‌ها در میان انواع وسایل نقلیه است.

اگرچه بعضی از افراد به ایمنی دوچرخه‌ خود اهمیت می‌دهند از انواع قفل دوچرخه استفاده می‌کنند، اما به نظر می‌رسد این کار خیلی ایمنی ندارد.

ردیاب  دوچرخه یک وسیله‌ کاربردی کوچک، با وزن سبک و کاربری آسان است که قابلیت نصب سیم‌کارت روی آن وجود دارد.

نکته مهم در ردیاب دوچرخه این است که ابعاد و اندازه ردیاب باید حتماً بسیار کوچک باشد تا از دید سارق پنهان بماند.

حال به تعدادی از ویژگی‌های ردیاب دوچرخه اشاره می‌شود:

1-ردیاب دوچرخه اطلاعات دقیق موقعیت را به‌صورت لحظه‌به‌لحظه از طریق سیم‌کارت و اپلیکیشن به صاحب دوچرخه ارسال می‌کند و به همین دلیل بهترین ابزار ضد سرقت برای دوچرخه محسوب می‌شود.

  • 2-یکی دیگر از ویژگی ردیاب این است که  به‌محض لرزش دوچرخه و حرکت آن، به صاحب دوچرخه هشدار ارسال می‌کنند و او را از سرقت باخبر می‌کنند. که نشان از قدرت بالای سنسورهای هشدار ردیاب است.
  •  3- ردیاب دوچرخه دارای پوشش ضد آب است. ازاین‌رو، در مواقعی که باران شدید می‌بارد یا آب روی دوچرخه می‌ریزد، می‌توانید بدون نگرانی می‌توان  به مسیر خود ادامه دهید.

حال که با ردیاب دوچرخه آشنا شدید .به سراغ ردیاب موتورسیکلت می‌رویم:

ردیاب موتورسیکلت

موتور یک وسیله نقلیه پرطرفدار به‌خصوص برای جوانان به‌حساب می‌آید.که به دلیل شلوغی شهرها و ترافیک زیاد،بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از موتور جهت رفت‌وآمد و حمل بار استفاده کنند.

از جهتی تعداد سرقت این وسیله نقلیه موتوری افزایش‌یافته و به علت اینکه از سیستم حفاظتی ضعیفی برخوردار هستند راحت‌تر به سرقت می‌روند.

با پیشرفت تکنولوژی‌های اخیر وارد شدن ردیاب‌ها به بازار تحول بزرگی در جهت حفاظت وسایل نقلیه به وجود آمد.

ردیاب موتورسیکلت یا همان جی‌پی‌اس موتور، بهترین ابزار امنیتی برای جلوگیری از سرقت هستند. ردیاب موتورسیکلت از یک هسته پردازنده تشکیل‌ شده‌اند که به کمک آن اطلاعات دریافتی و ارسالی

از ماهواره‌ها را پردازش و با دقت و سرعت بالا به طور مستقیم اطلاعات انتقال می‌دهند،.

این ویژگی موجب می‌شود تا در صورت سرقت موتورسیکلت بتوان موقعیت آن را به طور دقیق در هر نقطه از زمین مشاهده کرد.

البته ناگفته نماند که ردیاب موتور و دوچرخه نیز ،مانند ردیاب خودرو فقط برای جلوگیری از سرقت طراحی نشده در ادامه با دیگر کاربردهای GPS موتورسیکلت آشنا می‌شویم.

امروزه پیشرفت تکنولوژی باعث افزایش راحتی و آسایش مردم شده است.یکی از این تکنولوژی‌ها ردیاب‌ها هستند که  کاربرد آن افزایش ایمنی صاحبان وسایل نقلیه است.

از مهم‌ترین کاربردهای ردیاب موتور می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • حفاظت از موتورسیکلت در برابر سرقت به کمک هشدار روشن شدن موتور
  • ارسال اطلاعات دقیق مکانی و زمانی در هر نقطه از زمین و امکان ردیابی سارق
  • امکان کنترل از راه دور موتورسیکلت و خاموش کردن آن از دور
  • تعیین محدوده جغرافیایی مجاز برای حرکت
  • تعیین سرعت مجاز برای حرکت
  • ارائه اطلاعات از مسیرها پیموده شده

با توجه به توضیحاتی که برای ردیاب‌های ،دوچرخه و موتورسیکلت داده شد ،با در نظر گرفتن ویژگی‌های یک ردیاب خوب آشنا شده باشید و بهترین‌ها را برای وسایل نقلیه خود تهیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *