ردیاب خودرو

ویژگی‌های یک ردیاب خوب برای خودرو چیست؟

ردیاب دوچرخه و موتورسیکلت و تفاوت آن با ردیاب خودرو

در گذشته تنها کاربرد ردیاب خودرو، برای آگاهی از مسیر رفت و آمد خودرو بود اما با وجود قابلیت‌های جدید ردیاب‌ها ، باعث شده که بازار گسترده‌ای برای استفاده و فروش آن‌ها ایجاد شود.

ردیاب خوب، ردیابی است که همه ویژگی‌های زیر را هم‌زمان داشته باشد :

 • دریافت سرعت و موقعیت فعلی

دستگاهی که به عنوان ردیاب استفاده می‌شود باید اطلاعات وضعیت خودرو را از طریق پیامک به صاحب خودرو یا روی نقشه از طریق اپلیکیشن نشان دهد.

 • مشاهده مسیرهای طی شده

با استفاده از مسیریاب حرفه‌ای شما قادر هستید تا مسیرهای گذشته تا مدت زمان یک سال ذخیره داشته باشید. علاوه بر این می‌توانید مسیر فعلی حرکت خودرو را روی نقشه مشاهده و دنبال کنید .

 • خاموش کردن خودرو از راه دور

یک ردیاب حرفه‌ای به شما این امکان را می‌دهد تا بدون محدودیت فاصلهt خودرو را خاموش کنید . بسیاری از دستگاه‌ها بعد از صدور فرمان خاموشی، هنگامی که سرعت خودرو به زیر ۳۰ کیلومتر بر ساعت برسد خودرو از حرکت بازمی‌ایستد.

 • تعریف محدوده حرکت

با استفاده از یک دستگاه حرفه‌ای می‌توان برای خودرو محدوده حرکتی تعیین کرد تا در صورت خروج خودرو از محدوده تعیین شده و یا ورود به یک محدوده غیرمجاز، صاحب خودرو مطلع شود.

 • تعیین سرعت مجاز

سرعت نیز مانند محدوده حرکت قابلیت تنظیم دارد و شما می‌توانید با تعیین یک سرعت مشخص، در صورت رانندگی با سرعت غیرمجاز از دستگاه هشدار بگیرید.

 • مدت زمان توقف

به کمک یک ردیاب خوب، مدت زمان توقف‌های خودرو به آسانی قابل مشاهده است که با یک گزارش‌گیری می‌توانید به آن دست پیدا کنید.

 • تشخیص حمل غیرمجاز

یکی از ویژگی‌های جذاب ردیاب این است که متوجه حمل غیرمجاز می‌شود و در صورتی که خودرو بکسل شودt ردیاب بلافاصله هشدار می‌دهد .

 • هشدار SOS

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که برای هر ردیاب واجب است، داشتن هشدار SOS می‌باشد. قابلیتی که در شرایط اضطراری مثل:

 1. نیاز به فوریت‌های پزشکی،
 2. وقوع یک حادثه،
 3. به سرقت رفتن خودرو

تنها با فشردن یک کلید، درخواست کمک شما برای حداکثر سه نفر از دوستانتان ارسال خواهد شد.

 • شنود داخل خودرو

شنود داخل کابین خودرو در مواردی مانند سرقت و … می‌تواند به کار آید که به صورت کاملاً واضح و آنلاین امکان‌پذیر خواهد بود.

 • قابلیت نصب سنسورهای مختلف

 بسیاری از ردیاب‌ها این قابلیت را دارند که بر اساس نوع درخواست کاربر سنسورهای مختلفی مانند:

 1. دما
 2. سوخت
 3. وزن
 4. شوک سنسور
 5. و التراسونیک

را نصب کرد. هر کدام از این سنسورها در موقعیت‌هایی کارایی مفیدی خواهند داشت

خرید ردیاب خودرو

اگر شما قصد خرید ردیاب خودرو  را داشته باشید بایددر مورد ویژگی های یک ردیاب خوب بدانید تا درهنگام خریدبه ویژگی های آن توجه کنید و با توجه به نیاز خودتان و صرف بودجه ای که در نظر دارید  بهترین گزینه را انتخاب کنید

اگر شما نیز تمایل دارید که ردیاب خوب برای خودرو خودتان تهیه کنید ، بهتر است که خرید خود را از فروشگاه معتبر وبرا انجام دهید تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *