ردیاب خودرو

حصار جغرافیایی (زئوفنس) چیست؟

حصار جغرافیایی (زئوفنس) چیست؟

تصور کنید پدر و یا مادری هستید که فرزندتان به تازگی رانندگی آموخته و تا مدتی اجازه ی خروج از شهر را ندارد و در واقع بایستی برای وی حصار جغرافیایی تعیین کنید و یا نه! صاحب یک فروشگاه اجاره‌ی خودرو هستید و بایستی برای مشتریان خود محدوده جغرافیایی تعیین کرده و آنان را زیر نظر بگیرید، روش‌های بسیاری از جمله گوگل مپ و نظیر آن وجود دارد ولی هیچکدام از این روش‌ها مطمئن نیستند و به شما در این زمینه کمک نخواهند کرد.

به این منظور ما ردیاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم زیرا می‌توانید حصار جغرافیایی که برخی آن را با نام زئوفنس نیز می‌شناسند مشخص کنید. احتمالا این سؤال در ذهنتان پیش آمده که حصار جغرافیایی چیست؟ در ادامه قصد داریم این قابلیت در ردیاب را بررسی کنیم و به سوالات پرتکراری نظیر حصار جغرافیایی (Geofence) چه کاربردهایی دارد؟ نحوه کار با ژئوفنس در ردیاب چگونه است؟ 

ژئوفنس یا حصار جغرافیایی چیست؟

احتمالا در هنگام خرید ردیاب نام قابلیت حصار جغرافیایی زیاد به گوشتان خورده و این سؤال را د ذهنتان به وجود آورده که حصار جغرافیایی چیست؟ در واقع حصار جغرافیایی محدوده‌ای است که ما به صورت آنلاین در نرم افزارها به کار می‌بریم، این قابلیت اولین بار در برنامه‌های نقشه برداری آنلاین در سال 2002 استفاده شد و همانطور که از نامش پیداست با این قابلیت می‌توان یک خط مرزی را ایجاد کرد. 

حال بگذارید با مثالی مفهوم ژئوفنس را بیشتر بررسی کنیم، تصور کنید در اطراف یک فروشگاه در حال قدم زدن هستید و از سمت یک فروشگاه برایتان پیامک تخفیف و یا تبلیغاتی می‌آید، حال این فروشگاه در واقع دارد از قابلیت ژئوفنس برای تبلیغات خود استفاده می‌کند و حال این امکان نیز در ردیاب‌ها استفاده شده و شما با نصب برخی از ردیاب‌ها می‌توانید محدودیت جغرافیایی تعریف کرده تا در زمان خروج از آن به شما هشدار دهد و شما مطلع شوید. 

حصار جغرافیایی (Geofence) چه کاربردهایی دارد؟

حصار جغرافیایی در ردیاب کاربردهای متنوعی دارد و حال به افراد کمک‌های شایانی می‌کند، مهترین کاربرد این دستگاه اطلاع شما درمورد خروج افراد از محدوده‌ی تعیین شده است. حال در ادامه این قضیه را بیشتر بررسی می‌کنیم که به شرح ذیل است: 

 1. همانطور که می‌دانید رانندگان تازه کار نبایستی به مدت یکسال خارج از شهر رانندگی کنند، اما متاسفانه برخی از آنان شیطنت کرده و باعث دردسر برای خود و خانوادشان می‌شوند، با حصار جغرافیایی شما به راحتی می‌توانید برای نوجوان خود یک مرز آنلاین مشخص کرده تا در زمان خروج به شما اطلاع دهد، حال برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌شود مطلب ردیاب برای رانندگان تازه کار چه مزایایی دارد؟ را مطالعه کنید. 
 2. امروزه افراد بسیاری با ماشین‌های اجاره‌ای اقدام به کارهای غیر قانونی کرده و یا حتی آن‌ها را سرقت می‌کنند، حال شما با نصب ردیاب و تعیین حصار جغرافیایی می‌توانید محدوده‌ای را در نظر بگیرید مثلا به راننده اجازه دهید که تنها در داخل شهر تردد نماید. با فعالسازی حصار جغرافیایی اگر راننده از شهر خارج شد با دادن هشدار، صاحب فروشگاه را از این جریان مطلع می‌کند. 
 3. کنترل رانندگان نیز یکی دیگر از کاربردهای حصار جغرافیایی و این مورد اغلب برای شرکت‌های پستی‌شرکت‌های حمل و نقل و نظیر آن کاربرد دارد و به آنان کمک خواهد کرد تا رانندگان خود را زیر نظر گرفته و برایشان مسیر تردد مشخص کنند، با در نظر گرفتن مسیر تردد علاوه بر رضایت مشتریان در هزینه‌ها نیز صرفه جویی بسیار زیادی می‌شود. 
 4. کنترل فعالیت زندانیانی که به مدت مشخص آزاد شده‌اند نیز یکی از دیگر کاربردهای حصار جغرافیایی است، این قابلیت به مسؤل زندان اجازه داده تا در صورت خروج فرد از محدوده‌ی مشخص شده از جریان مطلع شده و به وی تذکر دهد و از فرار آنان جلوگیری کند. 
 5. حال اگر شما کودک مدرسه‌ای دارید با نصب ردیاب به راحتی می‌توانید برای وی حصار جغرافیایی تعیین کنید، مثلا کودک تنها اجازه دارد از مدرسه به خانه رفته و بالعکس، حال اگر کودک به دلایل متعدد از این مرز خارج شد، با دادن هشدار، شما را از این جریان مطلع می‌کند. 
ردیاب خودرو و موتورسیکلت LD 60R

ردیاب خودرو و موتورسیکلت LD 60R

یکی دیگر از انواع ردیاب‌هایی که از کیفیت بالا و امکانات عالی برخوردار است و می‌تواند همانند نگهبانی حرفه ای از خودروی شما محافظت کند ردیاب خودرو و موتورسیکلت LD 60R است. از امکانات فوق‌العاده این ردیاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پشتیبانی در برج میلاد تهران
 • ردیابی در دو صورت آفلاین و آنلاین
 • خاموش کردن خودرو از راه دور با اپلیکیشن و پیامک
 • دارای باتری داخلی
 • مشاهده لحظه به لحظه وضعیت خودرو
ردیاب خودرویی لندر مدل LD 62R

ردیاب خودرویی لندر مدل LD 62R

از دیگر ردیاب‌های بسیار با کیفیت که شما را در تامین امنیت خودرو یاری می‌کند، ردیاب خودرویی لندر مدل LD 62R است، این ردیاب نیز همانند LD62 امکانات بسیاری دارد، با این تفاوت که با خرید ردیاب صداهای داخل کابین را بشنوید و در زمان باز شدن در نیز مطلع شوید. از دیگر امکانات آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پشتیبانی در برج میلاد تهران
 • ردیابی در دو صورت آفلاین و آنلاین
 • خاموش کردن خودرو از راه دور با اپلیکیشن و پیامک
 • دارای باتری داخلی
 • مشاهده لحظه به لحظه وضعیت خودرو

چگونه حصار جغرافیایی را در ردیاب لندر فعال کنیم؟

ابتدا ردیاب را بر روی خودرو فعال کرده و نرم‌افزار آن را بر حسب مدل گوشی خود یعنی اندروید و ios نصب کنید، از طریق نام کاربری و رمز عبور وارد اپلیکیشن شده و سپس به قسمت محدوده مراجعه می‌کنیم، حال از طریق امکانات صفحه می‌توانید به راحتی محدوده جغرافیایی یا ژئوفنس برای خودزوی خود تعیین کرده تا در صورت خروج از مرز مشخص شده با دادن هشدار شما را از این اتفاق مطلع کند. 

کلام آخر

در هنگام خرید ردیاب دقت کنید که قابلیت تعیین حصار جغرافیایی را ئاشته باشید، زیرا همانطور که در بالا بررسی کردیم این قابلیت کمک‌های بسیار زیادی به افراد و مشاغل مختلف علی الخصوص مراکز دولتی و سازمان‌های حمل و نقل می‌کند، ردیاب‌ها هم برای حفاظت از کودکان و سالمندان کاربرد دارد و هم برای خودرو. حال قبل از خرید می‌توانید با شماره 09381700777 تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. 

دیدگاهی در مورد “حصار جغرافیایی (زئوفنس) چیست؟

 1. Userb گفت:

  سلام

  آیا در صورتی که اشتراک دستگاه (اشتراک یک ساله سرور اینترنت) به اتمام رسیده باشه، این قابلیت همچنان کار می کنه و یا حتما نیاز هست که اشتراک خریداری بشه؟

  1. محمدعرفان عسگرزاده گفت:

   بعد از اتمام اشتراک رایگان نیاز هست تا برای ردیاب و استفاده از امکانات دستگاه اشتراک مجدد خریداری بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *