ردیاب خودرو

تفاوت ردیاب و جی‌پی‌اس خودرو چیست؟

تفاوت ردیاب و جی‌پی‌اس خودرو چیست؟

ردیاب خودرو وسیله‌ای سخت‌افزار و کوچک است که در داخل خودرو قرارمی گیرد و تفاوت هایی بین ردیاب و جی پی اس خودرو وجود دارد.ولی با این حال ردیاب ها و به‌ وسیله سیم‌کارتی که داخل آن قرار دارد، اطلاعات متفاوتی نظیر موقعیت جغرافیایی، سرعت، مسیر حرکت خودرو و غیره را از طریق پیامک و یا اتصال به اینترنت برای صاحب خودرو ارسال کند.

درحالی‌که جی‌پی‌اس دستگاه‌های قدرتمندی هستند که به‌صورت مستقیم اطلاعات ماهواره‌ای را دریافت می‌کند و برخلاف ردیاب خودرو نیاز به لپ‌تاپ و موبایل و اینترنت ندارد .

استفاده از اینترنت در ردیاب وجود دارد و جی‌پی‌اس به‌صورت آفلاین کار می‌کند که  این اصلی‌ترین تفاوت در ردیاب و جی‌پی‌اس است.

ردیاب‌ها معمولاً از سیم‌کارت برای تأمین اینترنت خود استفاده می‌کنند.اینترنت در ردیاب به خاطر ارسال موقعیت مکانی ردیاب به پنل یا نرم‌افزار مرتبط در موبایل است.

حال در این مقاله با ردیاب و جی پی اس خودرو با آشنا می شوید.

جی‌پی‌اس خودرو دستگاهی است که روی خودروها نصب می‌شود و امکان مسیریابی را برای آن‌ها فراهم می‌کند. این نوع از جی‌پی‌اس‌ها دارای نمایشگر هستند و با کمک دستیارهای صوتی می‌توانند به راننده کمک کنند تا مقصد موردنظر خود را بیابد.

تفاوت ردیاب و جی‌پی‌اس خودرو

ردیاب خودرو را می توان به‌ صورت لحظه‌ای و از راه دور  کنترل کرد ، اما این امکان برای GPS خودرو وجود ندارد .

تفاوت دیگر نیز می‌توان به امکان مدیریت از راه دور با ردیاب خودرو اشاره کرد،به‌طور مثال می‌توان خودرو را با استفاده از سیستم ردیاب خودرو از راه دور خاموش کرد.

ردیاب خودرو ابزارهای امنیتی به‌حساب می‌آیند که با ارائه اطلاعات دقیق می‌توانند به بالابران امنیت خودرو اشخاص کمک کنند.

درگذشته ردیاب‌های خودرو فقط برای تعیین موقعیت مکانی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما امروزه با اضافه شدن حسگرها و سنسورهای مختلف  ردیاب‌های خودرو، موارد دیگری را هم می توان از ردیاب های خودرو استفاده کرد.

ویژگی های کاربردی ردیاب و جی پی اس خودرو

ردیاب ها می توانند مسیرهای پیموده شده، میزان سرعت ، میزان سوخت مصرفی و حتی استفاده از کمربند ایمنی را اطلاع دهند.

از ردیاب ها برای جلوگیری از سرقت خودرو و افزایش نظارت و کنترل برخودرو استفاده می‌شوند.

اما جی‌پی‌اس خودرو یا(رهیاب‌ها ) فقط برای یافتن مسیر استفاده می‌شوند.

در صورتی که  تمایل دارید ردیاب خودرو ، رابا قیمت مناسب خریداری کنید، بهتر است که خرید خود را از  فروشگاه معتبر وبرا انجام دهید تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *