امنیت

7 ابزار مهم امنیت خودرو

7 ابزار مهم امنیت خودرو

بالا بردن امنیت خودرو  و دانستن7 ابزار مهم امنیت خودرو به یکی از مسائل مهم برای صاحبان ماشین تبدیل شده است. و فرقی نمی‌کند قیمت خودرو چقدر باشد .

در هر صورت باید مراقب سرمایه خود باشید تا از دسترس سارقان به دور باشد . با سرمایه‌‌گذاری بر لوازم امنیتی و پرداخت هزینه‌ای نه‌چندان زیاد،

می‌توانید تا حد زیادی خیال خودتان را راحت کنید که ماشینان در امنیت است.

در این مقاله به بررسی بهترین ابزارها و راه‌های تأمین امنیت اتومبیل می‌پردازیم.

پیشنهاد می‌کنیم اگر شما نیز نگران سرقت و امنیت خودرو خود هستید تا پایان با ما همراه باشید:

1- استفاده از قفل فرمان

برای امنیت خودرو بهتر است اول فرمان را قفل کنید و بعد از قفل فرمان استفاده کنید. قفل را به صورتی بزنید که یک سمت آن به‌طرف پایین دست چپ،

و طرف دیگر به سمت بالادست راست و چسبیده به شیشه اتومبیل باشد تا تکان نخورد.و قفل را محکم ببندید.

برخی سارقان با تغییر ارتفاع فرمان اقدام به باز کردن قفل فرمان می‌کنند که در صورت محکم بودن درست قفل فرمان، دچار مشکل می‌شوند و به علت محدودیت زمانی از ادامه کار دست می‌کشند.

2- دزدگیر ماشین یکی از مرسوم‌ترین سیستم حفظ امنیت خودرو

دزدگیرها متداول‌ترین تجهیزات ضد سرقت هستند و در دسته تجهیزات بازدارنده طبقه‌بندی می‌شوند و صرفاً یک وسیله هشدار دهنده و امنیتی محسوب می‌گردند، همه ما می‌دانیم نصب دزدگیر روی خودرو ضروری ست. اما چیزی که به آن توجه نمی‌‌کنیم این است که دزدگیر فقط یک عامل بازدارنده است.

این عامل ضد سرقت، با سر و صدا کردن قبل از انجام هر سرقتی، توجه اطرافیان را جلب می‌کند. اینکه بتوانید جلوی سرقت را بگیرید یا نه بستگی به سرعت شما دارد. تمام توان دزدگیر همین است در واقع می‌توان گفت دزدگیر یک ابزار امنیتی خودرو است اما کافی نیست، در کل دزدگیرها نمی‌تواند صد در صد مانع سرقت خودرو شود.

3- استفاده از سوئیچ مخفی برای امنیت خودرو

با نصب دستگاه سوییچ مخفی خودرو (قطع کن مخفی برق) بر روی خودرو فعال‌سازی آن، جلوی سرقت‌های بسیاری را می‌توان گرفت و باعث امنیت ماشین می‌شود. به نحوی که اگر سوییچ خودرو هم وجود داشته باشد، بدون دستور و روشن نمودن سوئیچ  دوم ماشین  قابل روشن شدن نخواهد بود. در واقع راننده با فشردن دکمه‌ای لمسی یا مکانیکی در محلی که برای جایگذاری آن تعیین کرده است فرمان روشن شدن خودرو را صادر می‌کند

4- قفل رینگ خودرو ابزاری برای امنیت خودرو

قفل رینگ کمک بزرگی به جلوگیری از سرقت ماشین می‌کند. همان‌طور که از نام آن پیداست این قفل به چرخ های خودرو بسته شده و مانع از حرکت خودرو می‌شود. علاوه بر سخت بودن، باز کردن این نوع قفل‌ها، بزرگ بودن و قابل توجه بودن آن، خود یک عامل بازدارنده برای سرقت خواهد بود و در این حال که مرسوم نیست باعث حفظ امنیت خودرو می‌شود.

5- قفل کاپوت برای جلوگیری از سرقت و امنیت لوازم خودرو

یکی دیگر از وسایل کاربردی برای افزایش امنیت خودرو، قفل کاپوت است. حتماً می‌دانید که دزدیدن باتری خودرو یکی از متداول‌ترین نوع سرقت برای ماشین محسوب می‌شود. این ابزار با جلوگیری از باز شدن کاپوت، اجازه‌ی دزدیده شدن قطعه‌هایی مثل باتری ماشین، را به سارق نخواهد داد. این نوع قفل یکی از ابزارهای  ضد سرقت  و جهت امنیت خودرو به‌حساب می‌آید.

6- قفل پدال، ابزار ضد سرقت خودرو

قفل پدال از قفل فرمان سخت‌تر باز می‌شود، بنابراین ضریب ایمنی آن بالاتر است. چراکه سارق برای باز کردن قفل مجبور به خم شدن رو پدال می‌شود.این زمان سرقت را بالاتر می‌برد و دزد را از توجه به اطراف منحرف می‌سازد. به همین دلیل سارقین ترجیح می‌دهند که سراغ خودروهایی که قفل پدال دارند، اصلاً نروند.

اگرچه متأسفانه اکثر افراد به علت زمان‌بر بودن و دشوار بودن نصب، از این ابزار صرف‌نظر می‌کنند اما این قفل یک راه حل خیلی خوب برای جلوگیری از سرقت  و حفظ امنیت ماشین می‌شود

7– ردیاب ماشین(GPS)  بهترین ابزار برای حفظ امنیت خودرو

تا اینجا انواع قفل‌ها و دزدگیرهای ماشین را توضیح دادیم اما این وسایل جنبه پیشگیری از سرقت را دارند. ولی جی‌پی‌اس ماشین امکان تعیین دقیق خودرو در هر زمان و مکان را فراهم می‌کند.

با نصب ردیاب خودرو خیالتان از قبل و بعد از سرقت خودرو راحت است چرا که به‌محض باز شدن درب خودرو یا روشن شدن آن توسط شخصی دیگر، هشداری بر روی تلفن همراهتان ارسال می‌شود

و شما در همان لحظات ابتدایی، متوجه به سرقت رفتن خودرو می‌شود.

علاوه بر این، با توجه به اینکه اغلب ردیاب‌ها مجهز به جی‌پی‌اس هستند، در صورتی ‌که اینترنت موجود باشد، می‌توانید به‌صورت آنلاین به موقعیت خودرو بر روی نقشه دست پیدا کنید.

در غیر این صورت، اطلاعات مسیر طی شده توسط خودرو، درون ردیاب ذخیره شده و به‌محض متصل شدن به اینترنت برایتان ارسال می‌شود.

علاوه بر ردیابی کردن خودرو از طریق تلفن همراه می‌توان کنترل خودرو را به دست بگیرید و رله برق خودرو را قطع کنید تا خودرو بعد از خاموش شدن دیگر روشن نشود.

ردیاب‌های خودرو یکی از مهم‌ترین و بهترین ابزار امنیتی خودرو می‌باشد.

دیدگاهی در مورد “7 ابزار مهم امنیت خودرو

  1. اسماعیل هاشمیان گفت:

    متشکرم.استفاده کردم

    1. محمدعرفان عسگرزاده گفت:

      سلام خوشحالم که براتون مقید بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *