دوربین مداربسته

اشتباهات هنگام نصب دوربین مداربسته چیست؟

ردیاب دوچرخه و موتورسیکلت و تفاوت آن با ردیاب خودرو

دوربین‌های مداربسته برای امنیت خانه و محل کار حیاتی می‌باشد .اگر هنگام نصب دوربین مداربسته به نکاتی که در زیر عنوان می‌شود توجه نکنید. دوربین مداربسته‌ای که نصب کردید کارایی زیادی برای شما نخواهد داشت و شاید مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. حال در این مقاله به سوال اشتباهات هنگام نصب دوربین مداربسته چیست پاسخ می دهیم.

  • دوربین مداربسته مناسبی تهیه کنید

اگر می‌خواهید فیلم و تصاویر واضحی از اشیا نزدیک و دور داشته باشید هنگام نصب دوربین مداربسته باید از دوربین‌های امنیتی با وضوح بالاتر تهیه کنید.

  • میدان دید دوربین مداربسته

از اشتباهات رایج هنگام نصب دوربین مداربسته انتخاب نادرست موقعیت و زاویه دوربین است.نمی‌توان  دوربین مداربسته را به صورت تصادفی در مکانی نصب کرد.

گر می‌خواهید میدان دید بیشتری داشته باشید،باید دوربین مداربسته خود را در مکانی نصب کنید که میدان دید و پوشش گسترده‌تری داشته باشد تا دوربین مداربسته

بتواند برای محافظت و امنیت جان و اموال شما کمک بسیار داشته باشد.پس زاویه و قرارگیری دوربین مداربسته از فاکتورهای خیلی مهم هستند.

  • سیگنال‌های ضعیف و به روز رسانی نرم‌افزار

زمانی که یک دوربین مداربسته را نصب می‌کنید، دوربین باید امکان ارتباط اینترنتی مناسب را دارا باشد. سیگنال وای فای، مغز یک سیستم دوربین مداربسته به شمار می‌رود. یک سیگنال وای فای مناسب برای یک سیستم دوربین مداربسته برای ارسال داده‌ها، هشدارها و تصاویر مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین ضروری است که نرم افراز سیستم را به صورت مرتب به روز رسانی کنید.

سیستم‌های دوربین مداربسته امروزی دارای آخرین تکنولوژی روز می‌باشند؛برای اجتناب از بدافزارها که به نرم‌افزار نفوذ می‌کنند لازم است که به صورت منظم نرم‌افزار را بروز رسانی کنید.

تولیدکنندگان دوربین‌های مداربسته ‌این به روزرسانی‌ها را معمولاً در سایت قرار می‌دهند؛ بنابراین می‌توانید سایت سازنده دوربین مداربسته را چک کنید و یا اینکه به آن‌ها درخواست به روزرسانی را بدهید.

  • نصب دوربین مداربسته در مکان نامناسب

از مسائل مهم هنگام نصب دوربین مداربسته انتخاب مکان مناسب برای نصب دوربین است. مکان نصب دوربین مداربسته  باید جوری انتخاب کنید که اماکن مهم و نقاط حساس را پوشش دهد و نقطه کوری در تصویر وجود نداشته باشد. دوربین مداربسته در فضای بیرون باید در مکانی نصب شود که نور خورشی در طول روز در ضبط تصاویر خللی ایجاد نکند.

معمولاً مکان مناسب در فضای بیرون برای نصب زیر سقف است، تا از این طریق تابش مستقیم نور آفتاب به دوربین مداربسته جلوگیری می‌شود.

بهتر است که سر دوربین را کمی به سمت پایین دهید تا آسمان کمتر در زاویه دید دوربین مداربسته باشد تا دوربین در ضبط تصویر با مشکلات کمتری در زمینه نورپردازی مواجه شود

  • دوربین‌هایی دید در شب رنگی

نباید در فضاهای خیلی کوچک و باریک مثل راهروها، راه‌پله‌ها و آشپزخانه استفاده کنیم، زیرا این مکان‌ها کوچک هستند

و چون دوربین فکر می کنه که محیط روشنه پس ال ای دی‌ها را خاموش می کند.

وقتی خاموش کرد فکر می کنه شبه و ال ای دی‌ها را مجدداً روشن می کنه و این چرخه مدام تکرار می‌شود.

. دوربین‌های مادون قرمز

نصب دوربین‌های مادون قرمز نباید مانعی سر راه دوربین باشد زیرا پرتوهای مادون قرمز به جسم برخورد می‌کنند

و جسم خیلی روشن می‌شود و برعکس محیط خیلی تاریک می‌شود.

  • وجود نویز در تصویر

وجود نویز در تصویر دلایل مختلفی دارد.اگر نویز دوربین مداربسته از محیط و یا هم‌جواری کابل برق نباشد

تنها دلیل نویز در دوربین مداربسته اتصالات تصویر و منبع است  و اشکال در نصب دوربین مداربسته می‌باشد

خرید دوربین مداربسته

اگر شما قصد خرید دوربین مداربسته را داشته باشید باید در درجه اول  به نوع کاربردهایی که می خواهید توجه کنید

این شما هستید که با توجه به نیاز و اولویتی که برای دوربین مداربسته دارید می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید

اگر شما نیز تمایل دارید که دوربین مداربسته ، در عین حال با قیمت مناسب خریداری کنید، بهتر است که خرید خود را از فروشگاه معتبر وبرا انجام دهید تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *