ردیاب خودرو

مزایای استفاده از ردیاب خودرو برای شرکت‌ها و مؤسسات

مزایای استفاده از ردیاب خودرو برای شرکت‌ها و مؤسسات

شرکت‌هایی در سرتاسر جهان در صنایع مختلف فعالیت می‌کنند، متوجه مزایای بسیاری که ردیاب‌های GPSخودرو به آن‌ها ارائه می‌دهد، شده‌اند.   با تکنولوژی  جی‌پی‌اس به خودروهای سنگین حمل بار در جاده‌ها به رانندگان و صاحبان اصلی کالا کمک می‌کند تا رانندگان با امنیت بالاتری رانندگی نموده و از راه دور بر خودرو کنترل داشته باشند شده‌اند.

صاحبان کالا و شرکت‌ها با نصب نرم‌افزارهایی بر روی کامپیوتر و یا تلفن همراه و ردیاب قرار گرفته بر روی خودرو قادر به کنترل رفتار راننده و اطلاع از وضعیت سلامت کالا می‌باشند.

مزایای کلی سیستم ردیاب خودروهای سازمانی:

1-کنترل و نظارت بهتر بر خودروهای سازمان

با استفاده از فناوری مدرن ردیاب و جی‌پی‌اس خودرو ، بر روند کار رانندگان ماشین‌های سنگین و همین‌طور کارمندان و خودروهای سازمانی کنترل و نظارت کامل دارند .با نصب ردیاب خودرو مسئولان قادرند تا هر لحظه روی نقشه به‌صورت آنلاین علاوه بر موقعیت لحظه‌ای خودرو از میزان سوخت مصرفی ،وزن بارگیری شده،رفتار راننده و حتی تعداد ترمزها و سرعت خودرو و وضعیت کمربند را آگاه شوند.

فناوری ردیاب و جی‌پی‌اس خودرو برای سازمان‌هایی که خدمات اورژانس و اضطراری ارائه می‌کنند، مانند بیمارستان‌ها و آتش‌نشانی یک ضرورت محسوب می‌شود. زیرا آن‌ها می‌توانند نزدیک‌ترین خودرو را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل مورد نیاز بفرستند.

2- کاهش هزینه‌های سوخت

سازمان‌ها و شرکت‌ها با مشکلات بزرگی در خصوص مسائل فنی خودرو و میزان مصرف سوخت آن روبرو هستند. و با افزایش مشکلات اقتصادی ، اهمیت صرفه‌جویی در مصرف سوخت بیشتر از قبل مهم شده است. یکی از بهترین گزینه‌ها برای مدیریت مصرف سوخت استفاده از فناوری ردیاب جی‌پی‌اس خودرو می‌باشد. ردیاب خودرو به کاربران کمک می‌کند تا با مشاهده مسیرهای حرکت خودروها روی نقشه و با انتخاب کوتاه‌ترین مسیر و کنترل سرعت،  مصرف سوخت خود را کاهش بدهند.

3- بهبود ایمنی

با نصب ردیاب خودرو ،رانندگان مسئولیت بیشتری در جاده خواهند داشت و اگر خودرو در مسیر راه خراب شود ،می‌تواند به شرکت اطلاع دهد و به علت اینکه ردیاب خودرو لحظه به لحظه موقعیت را اطلاع دارد می‌توانند مشکل راننده خودرو را سریعاً رسیدگی کنند .و یا حتی اگر برای راننده مشکل پزشکی به وجود آید با دانستن مکان سریعاً راه‌حل پزشکی ارسال کنند.

4- هزینه‌های عملیاتی کمتر

با استفاده از یک سیستم نظارتی مانند ردیاب خودرو ،مدیران قادرند بر کارمندان و رانندگان  خود نظارت داشته باشند تا هنگام استفاده از خودروهای سازمانی‌ها آن‌ها کدام مسیر را انتخاب می‌کنند . و یکی دیگر از مزایای ردیاب خودرو این است که زمان فعالیت کارکنان را تحت نظارت دارند و آن‌ها نمی‌توانند بیشتر از فعالیت خود درخواستی داشته باشند.زیرا سیستم ردیاب خودرو میزان فعالیت هر وسیله نقلیه را ذخیره می‌کند.

5- جلوگیری از سرقت خودروهای سازمانی

ردیاب خودرو می‌تواند به این مورد کمک کند و با نشان دادن دقیق مکان خودرو از سرقت آن جلوگیری به عمل آورند و اگر خودرویی سرقت شد با بررسی موقعیت آن بتوانید خودرو سرقت شده را بازگردانید.

6- زمان‌بندی حرکت خودرو

سازمان و شرکت‌هایی که از تعداد خودرو بسیار زیادی برخوردار هستند، همواره با مشکل زمان‌بندی و برنامه‌ریزی حرکت خودرو مواجه هستند که استفاده از ردیاب خودرو می‌تواند مشکل آن‌ها در این زمینه را به طور کامل و دقیق حل نماید.

7- امکان بررسی وضعیت محیط اطراف خودرو

منظور از محیط اطراف خودرو، مواردی مانند دمای محیط است که با استفاده از سنسورهای مختلف ردیاب خودرو قابل پایش و کنترل دقیق است و شما را از این موارد آگاه می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *