امنیت

6 مورد از بهترین مکان‌های نصب و جاسازی ردیاب خودرو

بهترین مکان نصب ردیاب خودرو

امروزه ردیاب خودرو یکی از مهمترین تجهیزات جه حفظ خودرو در برابر سرقت است و بایستی افراد پس از خرید خودرو، به فکر نصب آن باشند. حال برای دستیبابی به نتایج و تجربه بهتر بایستی آن را در مکان مناسب نصب کرد. اما سوالی که به وفور افراد می‌پرسند این است که بهترین مکان نصب ردیاب خودرو کجاست؟

لازم به ذکر است که بهترین محل جاسازی ردیاب با توجه به نوع ردیاب و نوع خودرو متفاوت است. حال در صورت نصب ردیاب در مکان نامناسب، به راحتی توسط سارقین شناسایی شده و از کار می‌افتد. در ادامه قصد داریم تا بهترین محل‌های جاسازی خودرو را بررسی کنیم. حال برای آشنایی بیشتر با ردیاب خودرو، مطلب ردیاب خودرو چیست؟ را مطالعه نمایید.

بهترین مکان نصب ردیاب خودرو کجاست؟

همانطور که در بالا گفتیم مکان نصب ردیاب با توجه به نوع خودرو و نوع ردیاب متفاوت است، به طور مثال اگر ردیاب شما از نوع سیمی باشد بایستی جهت اتصال سیم های تغذیه و سوئیچ در نزدیکی سوئیچ نصب شود. اما اگر ردیاب شما از نوع بی سیم باشد در هر جایی از خودرو قابل نصب است که از رایج ترین مکان‌های نصب، زیر داشبورد است که در ادامه دلیل آن را بررسی می‌کنیم. حال بهترین مکان‌های نصب ردیاب به صورت زیر هستند.

بهترین مکان نصب ردیاب خودرو کجاست؟

زیر داشبورد

همانطور که گفتیم یکی از متداول‌ترین مکان‌هایی که افراد ردیاب را نصب می‌کنند در زیر داشبورد است، این امر به این دلیل است که ردیاب خودرو جهت کار کردن به صورت یکپارچه نیاز دارد تا بهترین سیگنال را از ماهواره دریافت کند و حال در زیر داشبورد علاوه بر مخفی بودن می‌تواند بهترین سیگنال را از ماهواره دریافت کرده و نتیجه بهتری را به شما ارائه دهد. از دیگر عواملی که باعث شده نصب ردیاب در زیر داشبورد متداول شود، محافظت از دستگاه در برابر عواملی نظیر آفتاب، رطوبت و غیره است. 

زیر صندلی

دیگر مکانی که می‌توان ردیاب را در آن جا نصب کرد، زیر صندلی است. برای اینکار بایستی صندلی خارج شده، ردیاب در زیر آن نصب شود و دوباره صندلی در جای خود قرار داده شود. همچنین می‌توانید بخشی از پارچه روکش صندلی را شکافته و ردیاب را در آن جا قرار دهید. به این صورت ردیاب از دید سارقین پنهان مانده و پیدا کردن آن کمی مشکل است. 

زیر ماشین

از دیگر مکان‌هایی که ما برای نصب ردیاب خودرو پیشنهاد می‌دهیم زیر ماشین است، البته برای نصب ردیاب در این مکان بایستی به چند نکته حیاتی دقت کنید، اول اینکه ردیاب ضد آب باشد زیرا در صورت خروج از گودال آب، ردیاب خیس شده و اگر ضد آب نباشد سوخته و از کار می‌افتد. 

حال زیر ماشین بهترین محل برای نصب ردیاب‌های آهن ربایی است زیرا هیچ نوع جب توجهی نکرده و از دید سارقین پنهان می‌ماند، همچنین این مدل ردیاب‌ها به دلیل مغناطیسی بودن به راحتی در زیر ماشین چسبیده و ثابت می‌شوند.

ردیاب شخصی آهنربایی AT1 2022 (P024)

ردیاب شخصی آهنربایی AT1 2022 (P024)

ردیاب شخصی آهنربایی AT1 2022 (P024) مناسب تمامی کاربردها است، این مدل ردیاب را می‌توانید هم در چمدان و یا کیفتان قرار دهید تا در صورت سرقت و یا گم شدن سریعا آن را پیدا کنید، هم می‌توانید بر روی خودرو و موتور نصب کنید، این مدل ردیاب دارای باتری قوی بوده و تا ساعات بسیار می‌توانید از آن استفاده کنید. 

  • آهنربای بسیار قوی
  • ردیابی آنلاین و آفلاین
  • برقراری تماس صوتی
  • ضد آب

زیر سپر جلو و یا عقب ماشین

یکی دیگر از مکان‌های مناسب جهت نصب و جاسازی ردیاب، سپر جلو و یا عقب ماشین است. سپر جلوی ماشین به گونه‌ای است که در زیر آن یک فضای خالی وجود دارد و به اندازه‌ای است که بتوان ردیاب را در آنجا، جا داد، حال مزیتی که نصب ردیاب در این مکان دارد این است که ردیاب از دید سارقین مخفی بوده و همچنین در برابر شرایط جوی مانند آفتاب و یا رطوبت در امان می‌ماند. 

صندوق عقب

یکی دیگر از مکان‌هایی می‌تواند ردیاب از دید سارقین پنهان نگه دارد، صندوق عقب است اما لازم به ذکر است که صندوق عقب به علت وجود فلز ممکن است در دریافت سیگنال کمی اختلال ایجاد کند. حال سعی کنید ردیاب در مکان‌هایی از صندوق عقب قرار دهید که از پلاستیک هستند، به طور مثال می‌توانید آن را در پشت صندلی نصب کنید. 

درب‌های خودرو

یکی  از قسمت‌های بسیار عالی برای نصب ردیاب، درب خودرو است، زیرا این مکان به دلیل وجود شیشه‌های بالابر دارای سیم کشی است. این مکان به وجود درپوش می‌تواند ردیاب را به بهترین شکل مخفی کند و ان را از دید سارقین پنهان نگه دارد، اما لازم به ذکر است که برای نصب ردیاب در این محل باید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. 

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم تا 6 مورد از بهترین مکان‌های نصب ردیاب خودرو برا بررسی کنیم، حال لازم به ذکر است که بهترین مکان نصب برای هر ماشین و هر ردیاب متفاوت است و حال شما بایستی برای این امر از یک متخصص در این حیطه کمک بگیرید. حال برخی افراد نیز  ردیاب را بر روی چرخ ماشین نصب می‌کنند، اما این مکان در دید بوده و اولین جایی که سارقین جهت اطمینان از نبود ردیاب چک می کنند چرخ‌ها هستند و بهترین مکان جهت نصب ردیاب در قسمت‌های عقب خودرو می‌باشد.

اگر هنوز ردیاب خودرو تهیه نکردید پیشنهاد می‌شود ردیاب خودرو و موتورسیکلت LD 60R را تهیه کنید. این مدل ردیاب محافظ خودروی شما در مقابل سارقین است، با این ردیاب می‌توانید دستور قطع سوخت رسانی داده و خودرو را نگه دارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *