دزدگیر

زون دزدگیر اماکن چیست؟

زون دزدگیر اماکن چیست؟

در خرید دزدگیر اماکن موارد بسیار زیادی مهم است که از جمله آنها بایستی به زون دزدگیر اماکن دقت کنید زیرا خود دزدگیر مرکزی به تنهایی قادر به کنترل محیط نیست و بایستی برای عملکرد هر چه بهتر و تامین امنیت محیط از تعدادی سنسور استفاده شود که هر کدام وظیفه‌ی مجزایی دارند و احتمالا در زمان خرید نام این اصطلاح را بسیاز از زبان فروشندگان شنیده‌اید و این سوال در ذهنتان پیش آمده که زون دزدگیر اماکن چیست؟ ما در این مقاله قصد داریم این موضوع را کامل بررسی کرده و همچنین به سوالات دیگری نیز پاسخ دهیم که عبارتند از: 

  • در زون بندی چه نکاتی مهم است ؟
  • در زون بندی چه نکاتی مهم است؟
  • مهم ترین تفاوت‌های زون دزدگیر بی سیم و با سیم

زون دزدگیر اماکن به چه معناست؟

همانطور که گفتیم یکی از مسائلی بسیار بایستی به آن در هنگام خرید دزدگیر اماکن دقت کنید، زون است. اگر بخواهیم زون را به صورت ساده تعربف کنیم، در واقع کنترل کننده‌ی سنسورها است و حال افراد با استفاده از زون دزدگیر و سنسور می‌توانند از اتفاقات مختلف در محل مطلع شوند. لازم به ذکر است که تمامی سنسورهایی که به زون وصل شده‌اند می‌توانند به بهترین شکل امنیت محیط را برقرار و تامین کنند. جهت اطلاع از اجزای مهم دزدگیر اماکن بر روی لینک فوق کلیک نمایید. 

مهم ترین تفاوت‌های زون دزدگیر بی سیم و با سیم

دزدگیرهای اماکن دو نوع مختلف دارد که شامل سیمی و بیسیم می‌شود، حال این دو مدل تفاوت‌های بسیاری دارد که از جمله تفاوت‌های بارز دو مدل دزدگیر در تعداد زون است، در مدل‌های دزدگیر سیمی تنها 8 زون قابل استفاده است ولی دزدگیرهای بیسیم این محدودیت را از بین برده و کاربر می‌تواند زون‌ها را افزایش دهد، مشکل دزدگیرهای سیمی این است که مثلا اگر یک خانه دو در و چهار پنجره داشته باشد ممکن است با مشکلاتی در تعداد زون روبرو شود. 

در زون بندی چه نکاتی مهم است ؟

برای زون بندی جهت عملکرد مناسب بایستی به موارد مختلفی نظیر شخصی سازی زون، تعیین صدای جداگانه و نوع محل دقت کنید، در ادامه ما هر مورد را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم. 

در زون بندی چه نکاتی مهم است ؟

  • شخصی سازی زون: در این مورد برای هر سنسور یک عدد و IP جداگانه در نظر می‌گیریم و در صورت وقوع حادثه، هر سنسور آی پی و عدد مشخص شده‌ی خود را به صورت مجزا به دزدگیر اماکن ارسال می‌کند. 
  • تعیین صدای مجزا: برای زون بندی بایستی بتوانید برای هر سنسور یک صدای مجزا در نظر بگیرید تا در صورت واقعه سریعا متوجه شوید که که هشدار مربوط به کدام سنسور است. 
  • نوع محل: از دیگر موارد مهم نوع محل و خاصیت کنترل است، در این قابلیت شما بایستی به این نکته توجه کنید که بتوانید سنسور را قطع کنید، به طور مثال سنسور در و پنجره را اگر که در شب قصد باز گذاشتن پنجره را دارید بتوانید به صورت موقت خاموش کنید.

کلام آخر 

در این مقاله سعی کردیم به این سوال رایج که زون دزدگیر اماکن چیست؟ پاسخ دهیم، حال توصیه می‌شود قبل از اقدام به خرید دزدگیر حتما به زون آن توجه کنید، زیرا این موضوع تا حد بسیار زیادی در عملکرد دزدگیر تاثیر داشته و اگر دزدگیر قابلیت افزایش تعداد زون را نداشته باشد، شما با محدودیت در نصب سنسور مواجه می‌شوید و مشکلات عدیده برایتان به وجود می‌آید. همچنین جهت مشاهده ی پکیج دزدگیر اماکن و اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید با شماره تلفن09381700777 تماس حاصل فرمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *