امنیت

راه های افزایش امنیت خانه مسکونی

یکی از دغدغه‌ها اصلی افراد افزایش امنیت خانه و جلوگیری از سرقت از منزل بوده است. حال ما در این مقاله راه های افزایش امنیت خانه مسکونی را برایتان ارئه می دهیم .

البته امروزه نسبت به گذشته تجهیزات ایمن‌ تری ساخته شده که امنیت ساختمان را فراهم می‌کنند.

1- برای امنیت منزل، درب‌ها را چک کنید.

از محکم بودن همه‌ی درب‌ها (چارچوب، لولا، قفل و …) مطمئن شوید. خیلی اوقات سارقین به علت سهل‌انگاری شما بدون هیچ دشواری وارد خانه می‌شوند.

برای امنیت خانه  اگر مشکلی برای درب‌های ورودی پیش آمده، هیچ جایی بازگو نکرده و در اسرع وقت اقدام به تعمیر کنید.از قفل هوشمند، صفحه ضربه‌ای و … استفاده کنید.
مورد دیگر خیلی مهم امنیت درب ورود آپارتمان یا ویلا است، درب ورودی باید جنسی مقاوم و فلزی داشته باشد که سارق نتواند آن را بشکند و درب را باز کند.

2- پنجره و درب‌های ساختمان را محافظ بگذارید

برای بهتر و بیشتر امنیت خانه، پنجره‌ها مخصوصاً پنجره‌های طبقه پایین یا محلی که راه دسترسی آسانی دارد؛ را از میله فلزی و قفل هوشمند استفاده کنید.

پنجره و تراس را بدون حفاظ تنها نگذارید.

3- برای امنیت خانه ، چراغ ها را هوشمند کنید

در زمان عدم حضورتان یک چراغ را روشن بگذارید. استفاده از لامپ هوشمند، چراغ‌های زمان‌دار یا فعال با حرکت نیز بسیار مفید است. روشن و خاموش شدن این چراغ، سارق را گمراه می‌کند که کسی در خانه حضور دارد یا خیر.و امنیت خانه را بیشتر می‌کند
لامپی را زمان‌دار کنید که از بیرون مشخص باشد. برای هر نمای خانه این کار را تکرار کنید. مخصوصاً راهرو، پارکینگ، تراس، انباری، ورودی باید مجهز به چراغ اتوماتیک باشد.
روی لامپی کار کنید که از نمای بیرون خانه مشخص باشد. ترجیحاً از هر سمتی که خانه نما دارد این کار را تکرار کنید تا تعداد لامپ‌های هوشمند مشخص باشد.

همچنین تلویزیون را برنامه‌ریزی کنید تا وقتی در تعطیلات هستید روشن و خاموش شود.

4- نصب دزدگیر بر امنیت خانه

نصب دزدگیر از مؤثرترین روش‌ها جهت جلوگیری از ورود سارقین و افراد ناشناس به خانه یا محل کار ماست. در صورت نصب و فعال کردن دزدگیر خانه، دزدگیر با مشاهده کوچک‌ترین حرکت غیرعادی هشدار می‌دهد و آژیرش به صدا در می‌آید. دزدگیرهای خانه انواع مختلفی دارند؛ برخی علاوه برداشتن سنسورهای چشمی که حرکت‌ها غیرعادی را شناسایی می‌کنند سنسورهای تشخیص دود و حریق نیز دارند تا اگر در خانه آتش‌سوزی رخ دهد شما متوجه شوید.

علاوه بر تفاوت در سنسورها برخی از این دزدگیرها قابلیت اتصال به سیم‌کارت نیز دارند. دزدگیرهای سیم‌کارتی در صورت بروز مشکل با استفاده از سیم‌کارت به شما پیام می‌فرستند تا در کوتاه‌ترین زمان متوجه بروز مشکل شوید

البته اگر در خانه‌های بزرگ و یا ویلایی زندگی می‌کنید بهتر است از دزدگیر خانه جهت  افزایش امنیت استفاده کنید.

5-آیا می‌توانید بدون اینکه در را باز کنید، کسی را که پشت درب هست را ببینید؟

باز کردن درب خانه بدون آنکه بدانید چه کسی پشت در است می‌تواند وحشتناک و خطرناک باشد. ما همواره از صاحبان خانه می‌خواهیم تا یک درب با کیفیت را که مجهز به چشمی است خریداری نمایند. اگر در حال حاضر یک درب باکیفیت دارید که چشمی ندارد، می‌توانید یک‌چشمی خریداری کرده و آن را بر روی  درب خود نصب کنید. چشمی‌های عمیق زاویه دید بهتری را برایتان فراهم خواهند آورد زیرا آن‌ها بیشترین وسعت دید را ارائه می‌دهند. همچنین استفاده از آیفون تصویری نیز کمک شایانی به تأمین امنیت خانه شما خواهد کرد.

6-استفاده از درب ضدسرقت

طبق آمارهای اعلام شده درب ضد سرقت استاندارد برای منازل، تأثیر زیادی در ناموفق بودن سرقت‌ها داشته است و امنیت خانه را افزایش می‌دهد

با توجه به مشخصات فنی و قطعات بکار رفته در درب ضد سرقت بسیار مهم است. شناخت این قطعات کمک می‌کند تا محصولات با کیفیت برای ارتقای امنیتی خانه خود استفاده کنید.

7- آیا از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌کنید؟

دوربین مداربسته  برای نظارت بر امنیت آپارتمان به کار گرفته شود. تقریباً دوربین‌های مداربسته یک راهکار بسیار خوب برای فراری دادن دزدها است.

دزد ها تقریباً در برابر دوربین‌های مداربسته آسیب‌پذیر هستند و کاری نمی‌توانند انجام دهند  می‌توانید از دوربین‌هایی استفاده کنید که با نصب اپلیکیشن موبایل از راه دور روی آن‌ها کنترل داشته باشید.

نکته:

حتماً از دوربین‌های مداربسته در محوطه بیرونی خانه نزدیک به درب‌های ورودی استفاده کنید. با این کار باعث می‌شوید دزدها به راحتی شناسایی شوند، و امنیت خانه شما بیشتر باشد.

حال اگر به دنبال افزایش امنیت خانه خودتان هستید می توانید از ابزار های جدید در کنار مراقبت و حفاظت از منزلتان انجام دهید

اگر شما قصداستفاده از  دزدگیر و یا دوربین مداربسته برای منزلتان در نظر گرفته و تمایل به خرید دارید

می توانید با قیمت مناسب  از فروشگاه معتبر وبرا تهیه نمایید  تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *