امنیت

6 نکته کلیدی برای افزایش امنیت خودرو

فروشگاه وبرا

سیستم امنیتی خودرو در واقع به تمامی مواردی  که برای در امان ماندن خودرو از سرقت به کار برده می‌شود گفته می‌شود. سیستم‌های امنیتی ماشین از زمانی به عنوان یک موضوع که در مراحل اولیه تولید خودرو مطرح شد که تعداد خودروهای سرقت شده به آماری بیش از حد رسید. حال با رعایت این 6 نکته کلیدی برای افزایش امنیت خودرو دیگر نگران سرقت و امنیت خودرو خود نباشید.

نکات مهم افزایش امنیت خودرو

1- در هنگام پیاده شدن ازخودرو، حتماً خودرو را خاموش، درب‌ها و شیشه‌های آن را ببندید، و هرگز خودروی روشن را در کنار خیابان نگذارید.

اگر این مورد به ظاهر ساده  را رعایت نکنید از حفظ امنیت خودرو کم می‌شود و سارقان خیلی آسان می‌توانند ماشین را به سرقت ببرند.

2- برای حفظ امنیت خودرو در محیط‌های بسیار خلوت و تاریک ماشین را پارک نکنید،

چرا که زمینه ، آسان و بی‌دردسر برای سرقت را فراهم می‌کنید.

3-استفاده از قفل پدال و فرمان برای افزایش امنیت خودرو،

می‌توان استفاده باز کردن قفل فرمان و پدال کار ساده‌ای نیست و معمولاً بسیار زمان‌بر است.

با وجود قفل فرمان و پدال سارق حتی ممکن است از سرقت منصرف هم بشود. چرا که امکان استفاده از مهم‌ترین ابزارهای خودرو یعنی فرمان، پدال‌های گاز، ترمز و کلاچ دیگر ممکن نیست.

چنین قفل‌های انواع مختلفی دارند و پیشنهاد می‌کنیم از آن دست قفل‌هایی استفاده کنید که به‌طور هم‌زمان به‌فرمان و پدال‌ها متصل می‌شوند و بر افزایش امنیت خودرو می‌افزاید.

 4- از سوئیچ مخفی می‌توان برای حفظ امنیت خودرو استفاده کرد باید به صورت مخفی و دور از چشم سارق در خودرو نصب شود.

به همین دلیل است که به آن سوئیچ مخفی گفته می‌شود فراموش نکنید که یک سوئیچ مخفی خودرو فقط به عنوان یک لایه محافظتی اضافه شده در برابر سرقت ماشین است.

و اگر واقعاً می‌خواهید خیالتان راحت باشد، می‌توانید از روش‌های دیگر امنیتی خودرو مانند دزدگیرها، ردیاب‌ها و… استفاده کنید.

5-دزدگیر خودرو سال‌های طولانی است که به عنوان مهم‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای تأمین امنیت خودرو شناخته می‌شود.

در زمان خرید دزدگیر خودرو امکانات و تجهیزات و دقت و سرعت آن را در نظر داشته باشید.

6- خودروی خود را مجهز به ردیاب( GPS)  نمایید که از سرقت خودروی شما جلوگیری کند، به‌عنوان جدیدترین نسل از وسایل امنیتی خودرو به‌حساب می‌آید و با استفاده از ردیاب خودرو

علاوه بر اینکه خیال آسوده‌تری برای امنیت خودرو دارید در صورت سرقت خودرو با گوشی موبایل می‌توانید خودرو را خاموش کنید و موقعیت آن را پیدا کنید.

خرید ابزارهای افزایش امنیت خودرو

اگر شما قصد خرید ابزارهای افزایش امنیت خودرو  را داشته باشید

می توانید با توجه به نیاز و اولویتی که برای افزایش امنیت اتومبیلتان داری ، بهتر است که خرید خود را از فروشگاه معتبر وبرا انجام دهید تا دو اصل کیفیت بالا و قیمت مناسب را در خرید خود داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *