پاوربانک

پاور بانک‌ها چگونه کار می‌کنند؟ و طول عمرشان چقدر است؟

به خاطر افزایش روز به روز  قیمت خودرو  ، باعث شده تا بازار سارقین خودرو گرم‌تر از همیشه باشد. در طول روز در شهرهای مختلف خودروی بعضی از افراد با وجود اینکه مجهز به وسایل امنیتی مانند دزدگیر بوده است، طعمه سارقین می‌شود. اما خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا بتوان از بسیاری از این سرقت‌ها جلوگیری کرد.

استفاده از ردیاب جی‌پی‌اس بهترین روش برای جلوگیری از سرقت خودرو شناخته شده است. ردیاب‌ها در انواع مختلفی به بازار عرضه شده‌اند و انتخاب آن‌ها به پارامترهای مختلفی بستگی دارد.

برای انتخاب درست ردیاب خودرو باید به نوع سبک و سنگین بودن خودرو توجه داشته باشیم. زیرا برای خودروهای مختلف ردیاب‌های متفاوتی قابل کاربرد هستند و تنها ردیاب مخصوص آن خودرو می‌تواند به‌خوبی با خودرو منطبق شود.

1-نوع خودرو و کاربری آن: اولین و مهم‌ترین فاکتور در انتخاب ردیاب خودرو ، در نظر گرفتن نوع خودرواست، یعنی سبک بودن یا سنگین بودن خودرو است. ردیابی که برای کامیون استفاده می‌شود ممکن است برای خودروی سواری انتخاب مناسبی به حساب نیاید. ردیاب باید مناسب با نوع خودرو باشد تا اطلاعات را دقیق ارسال کند.

 2-میزان دقت ردیاب خودرو :در هنگام خرید ردیاب خودرو  یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه شود. دقت ردیاب خودرو هر چه بیشتر باشد، میزان خطای آن در نشان دادن موقعیت خودرو کمتر است.

 3-باتری ردیاب: قوی بودن و عمر مناسب باتری در ردیاب‌های بی‌سیم خودرو اهمیت بالایی دارد. در هنگام خرید ردیابی را انتخاب کنید که باتری آن شارژ دهی و ظرفیت بالایی دارد تا مدام نیاز به شارژ کردن پیدا نکنید.

 4-ابعاد ردیاب: اندازه ردیاب باید به‌گونه‌ای باشد که بعد از نصب در خودرو ، قابل مشاهده نباشد و مخفی بماند.

 5-امکانات ردیاب: امکانات جانبی که یک ردیاب خودرو ارائه می‌دهد نیز در زمان خرید اهمیت دارد. کافی است با توجه به نیازتان، ردیابی با امکانات مناسب انتخاب کنید. مثلاً داشتن امکان شنود یا مجهز بودن به دکمه SOS برای برخی از افراد ضروری تلقی می‌شود و برای برخی اهمیت ندارد.

 6-عمر خودرو

یکی از معیارهای در انتخاب ردیاب خودرو، عمر آن است. ردیاب‌های جدید خودرو  اکثراً از نوع پلاگین دار هستند و از طریق درگاه OBDII به خودرو متصل می‌شوند و اگر خودروی شما قدیمی ‌باشد و عمر زیادی داشته باشد، شما نمی‌توانید از ردیاب‌های جدید برای آن استفاده کنید، زیرا خودروی شما دارای درگاه OBDII نیست.

در زیر به‌عنوان نمونه به انتخاب چند ردیاب خودرو سبک و سنگین می‌پردازیم:

خودروهای سواری، شامل انواع مختلف خودروها مانند پژو، پراید، سمند و خودروهایی از این قبیل می‌گردد. ردیاب خودروی   FMC640 برای استفاده در انواع مختلف خودروهای شخصی مناسب است

سه ردیاب خودروی FMB122، FMC640 و FMB003 برای خودروی سنگین و نیمه سنگین که شامل جرثقیل،لیفتراک ،خودرو یدک‌کش و.. قابل استفاده می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *