بررسی دوربین های IP و دوربین های وایرلس

دوربین مداربسته:

سیستم مداربسته امنیتی از تعدادی دوربین و یک دستگاه مرکزی تشکیل شده که وظیفه دریافت تصاویر ، ذخیره ، نمایش و انتقال آن ها را دارند..

به مرور زمان سیستم ها پیشرفته شدند و نسل دوربین ها از آنالوگ به دیجیتال یا تحت شبکه ارتقا پیدا کردند که ما در این صفحه قصد معرفی دوربین های آی پی و پس از آن دوربین های آی پی وایرلس را داریم..

دوربین های تحت شبکه:

دوربین های تحت شبکه نیز همانند سیستم های سابق از تعدادی دوربین و یک دستگاه کنترل تحت شبکه تشکیل شده اند. روال کار این دوربین ها بدین گونه است که دوربین ها دیگر مثل سیستم های قدیمی به صورت مجزا با کابل به دستگاه متصل نمی شوند بلکه هر دوربین یک شناسه با نام آی پی یکتا دارد که در شبکه با آن کد شناخته می شود در نتیجه دوربین ها همگی توسط یک دستگاه به نام سوئیچ به یکدیگر متصل می شوند و سپس یک کابل از سوئیچ به دستگاه NVR متصل می شود در نتیجه اینکار NVR سرچ می کند و دوربین ها را از طریق آی پی شناسایی می کند و در شبکه اضافه می کند و در نهایت شما تصویر دوربین را روی مانیتور مشاهده می کنید..

 

دوربین های تحت شبکه وایرلس:

دوربین های تحت شبکه وایرلس علاوه بر اینکه قابلیت این را دارند که با کابل شبکه به سوئیچ متصل شوند می توانند به صورت وایرلس و با درگاه وای فای به سوئیچ مجازی دستگاه NVR متصل شوند و در شبکه اضافه شوند… این قابلیت بسیار با ارزش است به خصوص در شریط فعلی که قیمت کابل شبکه مرغوب به شدت افزایش پیدا کرده است..

در واقع شما می توانید در یک پروژه دوربین هایی که در فاصله 20 متری دستگاه NVR قرار گرفته اند را به صورت وایرلس و دوربین های دورتر را با کابل شبکه و سوئیچ به شبکه اضافه کنید.. برای ورود به قسمت دوربین های پکیجی اینجا کلیک کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

0Shares
0 0 0

خرید بر اساس دسته بندی