نحوه انتقال تصویر دوربین از طریق P2P

اتصال به صورت P2P :

در گذشته نه چندان دور شما اگر می خواستید انتقال تصویر از دوربین های مداربسته بگیرید باید با مراجعه به ISP خود یک IP یکتا اجاره می کردید و سالیانه هزینه پرداخت می کردید تا این مورد انجام می شد.

اما در حال حاضر دوربین های وای فای از قابلیت P2P پشتیبانی می کنند در واقع دوربین به محض اتصال به مودم (از طریق درگاه وای فای و به صورت بی سیم) به سرور متصل شده و شما در هر کجای دنیا باشید، به محض ورود به اپلیکیشن دوربین به همان سرور متصل می شوید و از طریق نام کاربری و رمز عبور به دوربین متصل می شوید .

به همین سادگی و بدون نیاز به IP و اجاره سالیانه درگاه وای فای دوربین می توانید علاوه بر ارائه سرویس به مشترکین خود به صورت مستقیم یا دایرکت کانکشن می تواند به مودم متصل شود و آنلاین شود ، در این حالت دیگر مهم نیست شما در فاصله ۱۵ دستگاه باشید یا یک کشور دیگر فقط کافیست هر کجا باشید یک اینترنت حداقل ۳G داشته باشید تا به دستگاه متصل شوید…

p2p چیست ؟

P2P در دوربین مداربسته چیست؟

برای اینکه بتوانیم تصویر دوربین مداربسته را از طریق اینترنت بر روی مانیتور کامپیوتر و یا موبایلمان دریافت کنیم به یک IP آدرس نیاز داریم. ساده ترین راه حل داشتن آی پی استاتیک یا همان آی پی ثابت است. اما چون در ایران این سرویس محدود است بناچار میبایست دنبال راه حل آسانتری بود.

هر شرکت تولید کننده دستگاه NVR  یا DVR، با استفاده از یک کد یونیک می تواند امکان دسترسی به سیستم را از طریق یک سرور واسط فراهم کند، برای مثال برخی از سرور ها از مک آدرس (MAC Address) و برخی دیگر از شماره سریال یونیک ایجاد شده در کارخانه برای ارتباط استفاده می کنند.

یعنی ما میتوانیم تنها با ثبت نام در سرور مربوطه و ثبت شماره سریال دستگاه بدون نیاز به هیچ دردسری و تنها با اتصال  دستگاه NVR یا DVR با دوربین مداربسته  امکان ارتباط و انتقال تصویر را فراهم نماییم.

 

چگونه P2P را فعال نماییم؟
با نصب نرم افزار رایگان P2P برروی ویندوز یا موبایل و ست کردن شماره سریال دستگاه و کد P2P می توانیم از راه دور به تصاویردوربینهای مداربسته دسترسی داشته باشیم.
مزایای شبکه ی p-2-p در شبکه های کلاینت سرور به شرح زیر میباشند:

 

۱-  نصب آن و در نتیجه تنظیمات کامپیوتر در این شبکه آسان می باشد.
۲- در p-2-p تمامی منابع و محتویات میان همه ی کلاینتها تقسیم می شود.
۳-به دلیل اینکه  عدم وابستگی در p-2-p  ، این روش قابل اعتماد تر است.  عدم موفقیت یک کلاینت،  تاثیری بر عملکرد کلاینت های دیگر ندارد.
۴- در p-2-p هیچ نیازی به مدیریت سیستم تمام وقت نیست. هر کاربری مدیر دستگاه خود است.
۵-هزینه ی کلی ساخت و نگهداری این نوع شبکه به نسبت بسیار پایین است.

منوی اصلی